Lider ile takipçisi arasındaki puan farkının 2’ye düştüğü 30. haftada, bu durumun oluşmasındaki sebeplerden biri yine ve ne yazık ki hakemler oldu. Beşikta-Fenerbahçe derbisindeki inanılmaz hakem hataları, müsabaka skorlarının yalnızca saha içi mücadeleyle belirlenmediğinin adeta kanıtı niteliğindeydi. Rakibi tahrik etme, belli bir ölçü dahilinde kabul edilebilir. Fakat bunun sınırları aşıldığında hakemlerin devreye girmesi kaçınılmaz. Derbide bu ölçünün de kaçtığını, bir standart tutturulamadığını gördük.

Bunun yanı sıra, diğer maçlardaki penaltı ve ofsayt tartışmaları da yine alışılageldik, rutin hakem hatalarının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Her şeye rağmen sezonun son dört haftası ve gerek şampiyonluk yarışı gerekse kümede kalma mücadelesi içindeki takımların en çok ihtiyacı olan şey hakem adaleti!

STSL 30. Hafta Hakem Hataları

Maç Tarih Hakem Karar
Antalyaspor0-1

Başakşehir

05.05.2017 Ali Palabıyık İkinci yarıda Adebayor’un ağlara gönderdiği top, ofsayt gerekçesiyle gol olarak değer kazanmadı. Oysa topa son dokunan Visca değil, Antalyasporlu Diego’ydu.
Galatasaray1-3

Kasımpaşa

06.05.2017 Özgür Yankaya Kasımpaşalı Abdullah Durak’ın ceza sahası içinde elle oynamasına penaltı verilmedi.
Beşiktaş1-1

Fenerbahçe

07.05.2017 Fırat Aydınus Hasan Ali Kaldırım’ın Babel’i ceza sahası içerisinde düşürdüğü pozisyon net bir penaltıydı.Talisca’nın el hareketine kırmızı kart gösterilmeliydi. Fenerbahçe’de Josef ve Skrtel’in yanı sıra Volkan da kart görmeliydi. Ayrıca Fenerbahçe’nin golünde hakem, Emenike’nin Fabri’ye fyaptığı faulü es geçti.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here